رنگ کنیتکس اکرلیک پایه حلال

خانه / رنگ نما / رنگ کنیتکس اکرلیک پایه حلال

انواع رنگ های کنیتکس اکرلیک پایه حلال

شرح محصول:

پوشش نهایی به صورت طرح دار بوده ، نمای بسیار زیبای را به ساختمان می دهد ، فیلم نهایی یکدست و بسیار مقاوم میباشد، دارای قدرت پوشش دهی بالا ، چسبندگی بسیار عالی به انواع سطوح و مقاومت بسیار بالا در برابر نفوذ آب و رطوبت می باشد ، ضخامت تقریبی فیلم نهایی رنگ 250 الی550 میکرون می‌باشد ، این موضوع خود نیز سبب پوشاندن ترک ها در مقایسه با سایر رنگ های نمای ساختمان میباشد ، از مزایای رنگ های کنیتکس نما پوشش پستی بلندی های بستر زیر در نمای ساختمان میگردد ، این پوشش در سه نوع دانه بندی ریز ، متوسط ، درشت تولید میگردد .

 

ویژگی ها و مزایا :

 • دارای خاصیت آبگریزی و غبارگریزی میباشد.
 • چسبندگی بسیار بالا نسبت به سایر رنگ های کنیتکس داخلی و خارجی
 • رنگ نمایی کاملا ضد آب و قابل شستشو ، ضد رطوبت ، ضد نم ، رطوبت
 • رنگ انعطاف پذیر و بدون ترک خوردگی میباشد
 • رنگ واترپروف 100% و ضد خش
 • مقاومت بسیار بالا در برابر تغییرات شدید دما
 • قابل استفاده در تمام بستر های بتنی ، سیمانی ،  آجری ، سنگی ، فلزی در رنگ نمای ساختمان
 • عوامل بیرونی و شرایط آب و هوایی مانند تگرگ و باران سرما و گرمای زیاد و همچنین تغییرات شدید آب و هوایی در طول یک روز تاثیری بر فام رنگ نگذاشته
 • مقاومت بالا در برابر بارش باران های اسیدی و محیط های قلیایی
 • قابلیت انعطاف با خاصیت پر کردن ، باز نشدن ترک های مویی روی سطح
 • مقاومت در برابر تابش آفتاب بدون تغییر رنگ
 • جلوگیری از رشد سریع قارچ ها ، انگل های گیاهی بر روی دیوار و سقف در تمام محیط های مرطوب و نمناک
 • عایق صدا ، عایق حرارت
 • مقاومت در برابر آب و جلوگیری از ورود آن به داخل ساختمان

 

این پوشش به عنوان لایه نهایی نما استفاده می‌شود ، در صورت استفاده از آن نیازی به رنگ نما نمی باشد ، در اثر گذشت زمان ، تغییرات ، فصلی و شرایط مختلف آب و هوایی این پوشش دوام خود را حفظ کرده و دچار بدون تبله کردن یا پوسته پوسته شدن یا ترک خوردن نمیگردد ، همچنین بر اثر تابش اشعه ماورای بنفش خورشید در طول مدت بهره برداری دچار پدیده گچی شدن نمی گردد .

این پوشش ترکها و نقایص موجود در سطح بستر را با توجه به فیلر های داخل رنگ پوشانده و این امکان وجود دارد که کارفرما نوع دانه بندی خود را انتخاب نموده ، همچنین با توجه به ایجاد یک پوشش نسبتاً ضخیم ، طرح دار که به روی نما ساختمان ایجاد می کند بتواند به خوبی ترک ها  عیوب سطحی بستر و حفرات و تخلخل ها را بپوشاند.

اجرای رنگ کنیتکس بر روی نمای ساختمان تا حد قابل توجهی به نما خاصیت آکوستیک می دهد ( عایق صدا و عایق حرارت ) ، به طوری که ارتعاشات صوتی موجود در محیط را به دچارمیرایی(damping) کرده و نسبت به سایر پوشش های خارجی نمای ساختمان صدای کمتری به داخل ساختمان وارد می گردد ، آلودگی صوتی کمتر و در نتیجه سکوت ، آرامش بیشتری را در فضای داخل ساختمان ایجاد می نماید . ( مناسب در شهرها و مناطق  صنعتی و پر جمعیت ) .

اجرای این پوشش بر روی سطح داخلی امکان پذیر بوده و نیاز به گچ کاری ساختمان را مرتفع می نماید ، این پوشش قابل شستشو بوده ، در صورت ایجاد هرگونه آلودگی شدید غیرقابل رفع با بارش های جوی جدید به راحتی با شست و شوی آب تحت فشار به شرط اینکه به سطح زیرین صدمه نزند می تواند آن را رفع نماید.

 

موارد کاربرد:

این پوشش قابل استفاده در نماهای ساختمانی مانند بلوکهای سیمانی ،  آجر ،  سیمان ، بتن ، ایرانیت  و سطوح فلزی محیط های اطراف استخر ، چوب و سطوح گچی می باشد .

همچنین این محصول را می توان به عنوان عایق مناسبی برای رنگ عایق حرارت و عایق صدا بشناسیم.

 

اطلاعات فنی:

حالت ظاهری : ………………..مایع خمیری

فام : ……………………………سفید و الوان

وزن مخصوص :………………1.4./1.6 گرم بر سانتیمتر مکعب

PHرنگ :۸ الی ۸.۵

زمان خشک شدن سطحی:…….. حداکثر2 ساعت

زمان خشک شدن عمقی :…….. حداکثر 4 ساعت

سختی : …………………..24 ساعت

 

تجهیزات مورد استفاده:

پیستوله ( کنیتکس پاش )

 

شرایط محیطی:

این محصول را می‌توان در دمای ۱۰ تا ۳۵ درجه سانتیگراد روی سطوح خشک اجرا نمود .

 

آماده سازی سطح:

سطح مورد نظر ابتدا می بایستی کاملاً تمیز خشک و عاری از هر نوع آلودگی و گرد و غبار ، چربی باشد  (در صورتی که سر شوره زده باشند حتماً باید با استفاده از برس تمیز گردد، برای سطوح سیمانی  جهت تمیز کردن سطح میتوان از واتر جت استفاده نمود در صورت لزوم سطح را با استفاده از پرایمر مناسب ترمیم نموده تا سطحی کاملاً صاف و یکنواخت به دست آید ، در صورت وجود رنگ‌های کهنه آن  را سنباده زده و رنگ های پوسته شده را از روی صفحه پاک نموده و از پوسته نکردن مابقی رنگ مطمئن شوید.

 

روش اعمال:

 1. یک لایه از سیلر مخصوص را بر روی سطح مورد نظر اجرا نموده ، چراکه سیلر با نفوذ در تخلخل و ترکهای سطحی و پر کردن سطوح با قدرت جذب زیاد در مصالحی مانند گچ ، سیمان،  آجر،  آردواز ایرانیت های سیمانی و سطوح معدنی ، فلزی علاوه بر این که چسبندگی بسیار عالی برای لایه نهایی رنگ ایجاد نموده به دوام پایداری و افزایش کیفیت پوشش کمک می کنند
 2. قبل از استفاده رنگ کنید را به خوبی به هم بزنیم
 3. همچنین جهت رقیق سازی آن حداکثر به این ۵ تا ۱۰ درصد حجم رنگ آن را با آب تصفیه شده رقیق نموده و سپس به صورت پاششی توسط دستگاه کنیتکس پاش یا پیستوله آن را بر روی سرعت اجرا کنیم

 

نکات ایمنی:

این محصول بر پایه حلال بوده ، اما توصیه می شود در صورت تماس با پوست آن را با صابون و مقادیر زیاد آب شستشو داده و در صورت حساسیت و تحریک بیشتر پوست با پزشک مراجعه کنید.

 

شرایط نگهداری:

به مدت دو سال در محیط سربسته  خشک ، دور ازموزیک نور مستقیم خورشید با تهویه مناسب در دمای ۵ تا ۳۵ درجه سانتیگراد نگهداری شود.

از یخ زدگی رنگ جلوگیری گردد و بعد از مصرف رنگ درب ظرف آن را محکم ببندید