رنگ نمای مینرال ساختمان

خانه / رنگ نما / رنگ نمای مینرال ساختمان

شرح محصول:

رنگ نمای مینرال پوششی تزیینی آماده به مصرف برای نما می باشد که از ترکیب سنگدانه های معدنی همراه با رزینهای اصلاح شده تشکیل شده است.

این محصول دارای 5دانه بندی مختلف می باشد :

 • نرم ریز دانه : مصرف 1 الی 2 کیلوگرم بر متر مربع
 • ریزدانه : 2.2 الی 3 کیلوگرم بر متر مربع
 • متوسط دانه : 3 الی 3.6 کیلوگرم بر مترمربع
 • درشت دانه :4 الی 6 کیلوگرم بر مترمربع
 • متراکم با دانه بندی تنظیم شده 3 الی 4.2 کیلوگرم بر مترمربع

 

موارد استفاده از رنگ نمای مینرال :

 

قابل استفاده در نماهای داخلی و خارجی کلیه سازه های ساختمانی ، صنعتی ، پل و … با قابلیت اجرا بر روی سطوح سیمانی،ورقه های سیمانی ، آردواز ،  همچنین سیستم های عایق حرارتی میانی می باشد که می توان از آن به عنوان پوشش نهایی همراه با پرایمر مناسب استفاده نمود .

از این پوشش می توان جهت رنگ آمیزی نمای ساختمان در محیط های مرطوب مانند حاشیه دریای خزر ، خلیج فارس ، مناطق پر گرد و غبار، الودگی هوای بالا مانند تهران و شهرهای صنعتی استفاده نمود  ، این محصول جذب آلودگی و گرد و غبار پایینی داشته در برابر ترکهای ریز مقاومت بالایی داشته ، همچنین عایق مناسب صوت و حرارت مناسب می باشد .

 

ویژگی ها و مزایا :

 • این پوشش نما دارای قابلیت تنفسبرای نمای ساختمان بوده به همین دلیل کمک به دفع بخار آب مصالح زیر می نماید.
 • این رنگ دارای سختی بالا و مقاومت خراش بالایی بوده .
 • دارای نفوذ آب کمتر از یک درصد
 • عیوب سطح را به صورت کامل پوشانده ، در صورت وجود ترک یا پستی ، بلندی در سطح آستری آن را مرتفع نموده و سطحی یکدست و زیبا را خلق میکند.
 • دارای مقاومت بالای به شرایط آب و هوایی مختلف مانند رطوبت برف باران شرایط آب و هوایی بسیار گرم یا بسیار سرد و همچنین گرد و غبار بوده
 • به دلیل استفاده از سنگدانه های ۱۰۰% طبیعی ،مقاومتبالاییدربرابراشعهماورایبنفشبودهوبهمرورزماندچاررنگپریدگی نمی‌شود.
 • اجرای سریع و آسان و صرفه جویی در زمان هزینه و نیروی کار انسانی
 • سبک سازی وزن نمای سازه در مقایسه با سایر روش ها سنگ و ….
 • قابل شستشو ، رنگ  آنتی استاتیک و ضد الکتریسیته ساکن و ضد آتش
 • سنگدانه ها و ریز دانه ها به عنوان پرکننده درزها و ترک های دیوار عمل کرده، مانع از رشد و باز شدن بیشتر ترک ها می شود .
 • به دلیل وزن سبک و همچنین سختی بالای این رنگ ها می‌توان آن را به عنوان پوششی مقاوم در برابر بارهای ارتباطی و زلزله در ساختمان های بلند مرتبه و برج‌ها و صنعتی سازی ها معرفی نمود .

 

 

 

موارد کاربرد:

این محصول میتواند به عنوان پوششی مناسب در رنگ آمیزی نمای ساختمان ، رنگ داخلی ساختمان استفاده شود و همچنین قابلیت اجرا روی تمام سطوح ساختمانی ازجمله بتنی ، سیمانی و …. داشته .

 

اطلاعات فنی:

پوشش تئوری: ………………….بسته به نوع دانه بندی ، ضخامت اجرا داشته .

حالت ظاهری : ………………..خمیری

فام : ……………………………سفید و الوان

وزن مخصوص : 1.8 الی 2.2گرم بر سانتیمتر مکعب

زمان خشک شدن سطحی:…….. حداکثر ۲ ساعت

زمان اعمال لایه بعدی:………..حداقل ۳ ساعت ( زمان خشک شدن بستگی به جریان هوا دمای هوا میزان رطوبت ضخامت و تعداد لایه ها دارد)

 

تجهیزات مورد استفاده:

ماله

 

شرایط محیطی:

این محصول را می‌توان در دمای ۱۰ تا ۳۵ درجه سانتیگراد روی سطوح خشک اجرا نمود .

 

آماده سازی سطح:

سطح مورد نظر ابتدا می بایستی کاملاً تمیز خشک و عاری از هر نوع آلودگی و گرد و غبار باشد  (در صورتی که سر شوره زده باشند حتماً باید با استفاده از برس تمیز گردد، برای سطوح سیمانی  جهت تمیز کردن سطح میتوان از واتر جت استفاده نمود در صورت لزوم سطح را با استفاده از پرایمر متناسب با پایه رنگ سطح را ترمیم نموده تا سطحی کاملاً صاف و یکنواخت به دست آید ،در صورت وجود رنگ‌های کهنه آن  را سنباده زده و رنگ های پوسته شده را از روی صفحه پاک نموده و از پوسته نکردن مابقی رنگ مطمئن شوید.

 

روش اعمال:

ابتدا سطح زیر کار را کاملاً از هرگونه آلودگی و رنگ‌های برآمده و گرد و غبار موجود روی سر و ذرات سوخت پاک نموده و در صورت وجود ناهمواری های موجود می توان آن را با استفاده از بتونه مناسب هموار نموده

سطوحی که قبلاً رنگ‌آمیزی شده‌اند یا قرار است رنگ جدید اجرا گردد می بایستی با استفاده از پرایمر مخصوص آماده سازی شود تا سطح زیر کار کاملاً اشغال شده و بستر مناسبی برای اتصال دو لایه ایجاد گردد.

ملات آماده شده یک رنگ نمای مینرال را میتوان با استفاده از ماله فلزی به کلیه سطوح سطح نما به صورت مساوی پخش نموده و بعد از گذشت مدت زمانی در حدود ۱۵ دقیقه آن را با ماله فلزی کاملاً هموار نماید

در حین استفاده از رنگ نمای مینرال این شرکت البوم پوشش تهران باید به این نکته توجه داشت که در بازه زمانی ۳۶ ساعت پس از اجرای این محصول دمای محیط میبایستی بالای مثبت هفت درجه سانتیگراد باشد

به جهت جلوگیری از متفاوت بودن رنگ در روی نما حتما از تولیدات این محصول که دارای شماره تولید یک سالی است استفاده کنید در صورتی که از محصولاتی که دارای شماره تولید متفاوتی می باشد استفاده می کنید می بایستی آنها را در ظرف جداگانه مخلوط و سپس اقدام به استفاده نمایید.

میزان مصرف رنگ نمای مینرال شرکت الوان پوشش تهران:

نسبت به سطح زیر کار میزان ترک ها و روش استفاده برای ضخامت تا ۱۰۰۰ میکرون یا یک میلیمتر میزان مصرفی در حدود دو نیم تا سه کیلوگرم بر متر مربع میباشد و برای ضخامت حدود ۳۰۰۰ میکرون یا ۳ میلیمتر مصرفی در حدود ۳.۲ الی ۴ کیلوگرم در متر مربع می باشد.

 

نکات ایمنی:

این محصول بر پایه آب بوده و قابل اشتعال نمی باشد اما توصیه می شود در صورت تماس با پوست آن را با صابون و مقادیر زیاد آب شستشو داده و در صورت حساسیت و تحریک بیشتر پوست با پزشک مراجعه کنید.

 

شرایط نگهداری:

به مدت دو سال در محیط سربسته  خشک ، دور ازموزیک نور مستقیم خورشیدبا تهویه مناسب در دمای ۵ تا ۳۵ درجه سانتیگراد نگهداری شود.

از یخ زدگی رنگ جلوگیری گردد و بعد از مصرف رنگ درب ظرف آن را محکم ببندید .

 

سوالی دارید؟ تماس بگیرید