مواد رفع شوره و سفیدک رنگ ساختمان

خانه / محصولات ساختمانی / مواد رفع شوره و سفیدک رنگ ساختمان

مواد مخصوص رفع شوره رنگ ساختمان

شرح محصول:

ایجاد شوره نمای ساختمان ، آجر نما ، دیوار گچی ، سنگ و رشد و پیشرفت کپک ، خزه در مناطق شرجی و مستعد این موضوع همواره از دغدقه های مهندسین ، سازندگان و کافرمایان بوده که چگونه در جهت رفع و حذف این عوامل اقدام کنند و از چه نوع مواد ضد شوره آجر نما ، رفع کپک ، قارچ و غیره استفاده کنند تا نمای ساختمان عاری از این عوامل گردند.

دلایل ایجاد شوره بر روی نما های معدنی عوامل متعددی می‌تواند دخیل باشد ، مانند :

  1. وجود نمک های محلول در دیواره
  2. وجود رطوبت کافی که نمک ها را به محلول های نمکی تبدیل میکنند
  3. وجود کاپیلار ها برای حرکت محلولهای نمکی به سمت سطح دیواره و تبخیر نمکهای محلول

 

تشکیل ، رشد ، پیشرفت شوره ، کپک و قارچ ها بر روی نما ( سنگ ، اجر، سیمانی ، بتنی ) می تواند عوامل مختلفی از آجر یا سنگ و همچنین ملات بند کشی یا ملات پشتی باشد عموما تشکیل شوره ، کبک ، قارچ بعد از گذشته چندین روز تا ماه پس از اتمام کار ممکن است آغاز گردد و سبب ایجاد نمایی نامناسب و از بین رفتن زیبایی نما  می گردد.

محصول شوینده نما گروه صنعتی المان پوشش تهران ضمن از بین بردن شوره ها قارچ ها و یا کپک های موجود سبب میگردد کپک، هاگ ، میکروارگانیسم های موجود در داخل بند یا آجر و سنگ موجود روی نما کامل از بین رفته و ضمن خارج کردن عوامل شوره زای در آینده جلوی پیشرفت و رشد آن را بگیرد.

سفیدک و شوره از آسیب‌های نماهای آجری و سنگی ، سیمانی ، بتنی و …. می باشد که علت آن به عوامل مختلفی مانند وجود نمک های و سولفات های مختلف در ملات پشت ملات بندکشی و یا آجر سنگ و یا ترکیبات کربناتی دارای پتانسیل بالای شور زننده می باشد . یکی از راه های ساده جهت رفع شوره آجر ، رفع شوره دیوار گچی ، شوره سنگ نما ، کپک دیوار  بر روی نمای ساختمان ها استفاده از مواد ضد شوره نما می باشد .

 

در مواردی که نمای ساختمکان دچار شوره نما روی مصالح مختلف شده باشد ، بهترین رفع شوره ابتدا شسشتوی آن با این محصول میباشد ، سپس جهت حذف دایمی این شوره میتوان از تکنیک و محصولات ساخته شده در این مجموعه استفاده نمود.

 

ویژگی ها و مزایا :

  1. رفع شوره آجر ، سنگ ، سیمان ، بتن و…
  2. رفع کپک ، هاگ ها و میکروارگانیسم ها ، موجود در نما یا مصالح به کار رفته
  3. ضد قارچ ، خزه و … در محیط های شرجی و مرطوب
  4. قدرت شویندگی بالا و حذف کامل آلاینده و عوامل مخرب خارجی

 

موارد کاربرد:

در مواردی که به دلایل مختلف شوره نما ، کپک ، کثیفی ، خزه و …. روی نمای ساختمان ایجاد میگردد میتوان از این محصول جهت رفع این عوامل استفاده نمود .

 

 

تجهیزات مورد استفاده:

پیستوله ، واترجت

 

شرایط محیطی:

این محصول را می‌توان در دمای 5 تا 35 درجه سانتیگراد روی سطوح خشک اجرا نمود .

 

آماده سازی سطح:

سطح مورد نظر ابتدا می بایستی کاملاً تمیز خشک و عاری از هر نوع آلودگی و گرد و غبار ، چربی باشد  (در صورتی که شوره زده باشند حتماً باید با استفاده از برس تمیز گردد، برای سطوح سیمانی  جهت تمیز کردن سطح میتوان از واتر جت استفاده نمود ) ، تمام عوامل پوسیدگی ، خارجی میبایست حذف گردند.

 

روش اعمال:

 

  1. در صورتی که روی سنگ و یا آجر یا بتن شوره و سفیدک یا کپک و قارچ لکه های چربی دیگری وجود دارد می بایستی قبل از انجام این کار با محصولات مناسب با شستشوی لکه های چربی و غیره این مجموعه کاملاً شست و شو و پاک شود.
  2. محلول را با استفاده از واتر جت روی سطح پاشیده و اقدام به شسشتوی نما نموده .

 

 

 

نکات ایمنی:

این محصول بر پایه آب بوده و قابل اشتعال نمی باشد اما توصیه می شود در صورت تماس با پوست آن را با صابون و مقادیر زیاد آب شستشو داده و در صورت حساسیت و تحریک بیشتر پوست با پزشک مراجعه کنید.

 

شرایط نگهداری:

به مدت یک سال در محیط سربسته  خشک ، دور ازموزیک نور مستقیم خورشید با تهویه مناسب در دمای ۵ تا ۳۵ درجه سانتیگراد نگهداری شود.

از یخ زدگی رنگ جلوگیری گردد و بعد از مصرف رنگ درب ظرف آن را محکم ببندید

 

 

 

سوالی دارید؟ تماس بگیرید