رنگ نمای متالیک ساختمان

خانه / رنگ نما / رنگ نمای متالیک ساختمان

شرح محصول:

رنگ نمای دکوراتیو متالیک :

این محصول در انواع پایه آب ، پایه حلال و بدون حلالی می باشد ، در طرح های مختلفی از جمله :

 • سفید صدفی
 • مسی ، طلایی ، سبز ، آبی ، صورتی ، فیلی ، بنفش ، طلایی و نقره ای … می باشد.
 • بافت سطح به صورت ساده ، ابریشمی ، برجسته ، رنگین کمانی
 • سطحی براق و بافت دار گونه میباشد .

 

این محصول دارای سطحی صاف باظاهری ابریشمی میباشدباتوجه به جلوه‌های صدفی و درخشانی که دارد می‌توانند به عنوان رنگ نمای ساختمان و همچنین در ترکیب بار دیگر فام های آن استفاده شود و جلوه و زیبایی خاصی به نمای ساختمان بدهد.

ویژگی ها :

 • تغییر فونت مطابق با تغییر زاویه دید و همچنین افزایش بود
 • براقیت و جلوه بالا
 • اجرای آسان
 • قابل شستشو بوده
 • دارای سطح بی بو غیر قابل اشتعال و دوستدار محیط زیست می باشد
 • این محصول دارای خاصیت ارتجاعی بالایی می باشد و در رنگ آمیزی نمای ساختمان در صورت رخ دادن ترک در بستر زیر ، ترک ها محبوس شدهو به روی نما منتقل نمیگردد به اصطلاح bridging رخ میدهد، تحت تاثیر ترک های ناشی از نشست و تغییرات دمای در سطح نما و… در ساختمان قرار نمی گیرد .
 • این محصول آب باران و یا رطوبت را عبور نداده ، سطحی ضد آب و مقاوم به رطوبت را ایجاد کرده .
 • این محصول سبب تنفس سطح بستر زیر می گردد ، موجب می گردد تا بخار آب یا رطوبت محبوس شده که یکی از عوامل اصلی تبله کردن رنگ نمای ساختمان ، نفوذ رطوبت و جدایش رنگ از لایه زیر می گردد ممانعت نماید و با قابلیت بالای عبور بخار آب ، سطحی تنفس پذیر را برای مصالح زیر ایجاد می نماید.
 • تحت شرایط مختلف آب و هوایی کشور مقاوم بوده (مانند برف ، باران شرایط آب و هوایی بسیار گرم یا سرد و یا مناطق شرجی ، دوام و پایایی و زیبایی خود را در مدت زمان بهره برداری حفظ می‌نماید)
 • این محصول دارای مقاومت بالایی در برابر اشعه ماورای بنفش خورشید داشته لذا در برابر نور شدید خورشید تغییر رنگ و یا ترک خوردگی در آن رخ نمی دهد همچنین در مقابل محیط های قلیایی بسیار مقاوم می باشد.
 • اجرای سریع و آسان و صرفه جویی در زمان هزینه و نیروی کار انسانی

 

 

 

 

 

موارد استفاده از رنگ نمای متالیک :

 

قابل استفاده در نماهای داخلی و خارجی کلیه سازه های ساختمانی ، صنعتی ، پل و … با قابلیت اجرا بر روی سطوح سیمانی،ورقه های سیمانی ، آردواز ،  همچنین سیستم های عایق حرارتی میانی می باشد که می توان از آن به عنوان پوشش نهایی همراه با پرایمر مناسب استفاده نمود .

از این پوشش می توان جهت رنگ آمیزی نمای ساختمان در محیط های مرطوب مانند حاشیه دریای خزر ، خلیج فارس ، مناطق پر گرد و غبار، الودگی هوای بالا مانند تهران و شهرهای صنعتی استفاده نمود  ، این محصول جذب آلودگی و گرد و غبار پایینی داشته در برابر ترکهای ریز مقاومت بالایی داشته ، همچنین عایق مناسب صوت و حرارت مناسب می باشد .

 

موارد کاربرد:

این محصول میتواند به عنوان پوششی مناسب در رنگ آمیزی نمای ساختمان ، رنگ داخلی ساختمان استفاده شود و همچنین قابلیت اجرا روی تمام سطوح ساختمانی ازجمله بتنی ، سیمانی و …. داشته .

 

اطلاعات فنی:

پوشش تئوری: ………………….بسته به نوع طرح ، ضخامت اجرا داشته .

حالت ظاهری : ………………..مایع ویسکوز

فام : ……………………………سفید صدفی و الوان

وزن مخصوص :1.4 گرم بر سانتیمتر مکعب

زمان خشک شدن سطحی:…….. حداکثر ۲ ساعت

زمان اعمال لایه بعدی:………..حداقل ۳ ساعت ( زمان خشک شدن بستگی به جریان هوا دمای هوا میزان رطوبت ضخامت و تعداد لایه ها دارد)

 

تجهیزات مورد استفاده:

ماله ، پیستوله ، غلتک ، قلم مو

 

شرایط محیطی:

این محصول را می‌توان در دمای ۱۰ تا ۳۵ درجه سانتیگراد روی سطوح خشک اجرا نمود .

 

آماده سازی سطح:

سطح مورد نظر ابتدا می بایستی کاملاً تمیز خشک و عاری از هر نوع آلودگی و گرد و غبار باشد  (در صورتی که سر شوره زده باشند حتماً باید با استفاده از برس تمیز گردد، برای سطوح سیمانی  جهت تمیز کردن سطح میتوان از واتر جت استفاده نمود در صورت لزوم سطح را با استفاده از پرایمر متناسب با پایه رنگ سطح را ترمیم نموده تا سطحی کاملاً صاف و یکنواخت به دست آید ،در صورت وجود رنگ‌های کهنه آن  را سنباده زده و رنگ های پوسته شده را از روی صفحه پاک نموده و از پوسته نکردن مابقی رنگ مطمئن شوید.

 

روش اعمال:

سطوحی که قبلاً رنگ‌آمیزی شده‌اند یا قرار است رنگ جدید اجرا گردد می بایستی با استفاده از پرایمر مخصوص آماده سازی شود تا سطح زیر کار کاملاً اشغال شده و بستر مناسبی برای اتصال دو لایه ایجاد گردد.

در حین استفاده از رنگ نمای مینرال این شرکت البوم پوشش تهران باید به این نکته توجه داشت که در بازه زمانی ۳۶ ساعت پس از اجرای این محصول دمای محیط میبایستی بالای مثبت هفت درجه سانتیگراد باشد

میزان مصرف رنگ نمای دکوراتیو متالیک شرکت الوان پوشش تهران: بسته به طرح و ضخامت و تعداد لایه و جزییات لایه متفاوت بوده .

 

 

نکات ایمنی:

این محصول بر پایه آب بوده و قابل اشتعال نمی باشد اما توصیه می شود در صورت تماس با پوست آن را با صابون و مقادیر زیاد آب شستشو داده و در صورت حساسیت و تحریک بیشتر پوست با پزشک مراجعه کنید.

 

شرایط نگهداری:

به مدت دو سال در محیط سربسته  خشک ، دور ازموزیک نور مستقیم خورشیدبا تهویه مناسب در دمای ۵ تا ۳۵ درجه سانتیگراد نگهداری شود.

از یخ زدگی رنگ جلوگیری گردد و بعد از مصرف رنگ درب ظرف آن را محکم ببندید .