رنگ اکرلیک اردواز سفال بدون حلال

خانه / رنگ نما / رنگ اکرلیک اردواز سفال بدون حلال

رنگ های بدون حلال اکرلیک – سفال و اردواز – آرداواز – ارداواز

شرح محصول:

رنگ آکریلیک بدون حلال به صورت 100 جامد بوده ، این محصول دارای خواص ویژه ای میباشد ، مقاومت بسیار بالی این محصول در برابر انواع شوک های مکانیکی و حرارتی ، غبارگریز ، ضد آب ، ضد رطوبت ، ضد ترک و…. از خصوصیات بارز این نوع پوشش میباشد ، فیلم نهایی کاملا یکنواخت و سطحی بادوام را در طول دوره بهره برداری خود حفظ مینماید ، این محصول بخصوص در مناطق شرجی ، محیط های صنعتی ، پر گرد ، غبار ، محدوده شهرهای صنعتی یا با آلودگی محیطی بالا توصیه میگردد .

از خصوصیات بارز این محصول عدم تاثیر بارش های اسیدی و …. بر روی این پوشش میباشد.

 

ویژگی ها و مزایا :

 • دارای خاصیت آبگریزی و غبارگریزی 100% میباشد.
 • چسبندگی بی نظیر به تمام سطوح
 • رنگ آرواز ، سفال 100%  ضد آب و قابل شستشو ، ضد آب ، ضد رطوبت
 • رنگ واترپروف 100% و ضد خش
 • دوام بالا در برابر تغییرات شدید دما
 • قابل استفاده در تمام بستر های فلزی ، معدنی ، بتنی ، سیمانی ،  آجری
 • دوام بالا در برابر بارش باران های اسیدی و محیط های قلیایی و حاشیه سواحل و آب شور میباشد.
 • استحکام بالا در برابر U.V در طول دوره بهره برداری
 • عدم  رشد میکروارگانیسم ها (قارچ ها ، انگل های گیاهی به خصوص در سطوح باران گیر)

 

این پوشش به عنوان لایه نهایی رنگ روی سفال و اردواز نما استفاده میشود ، به سختی دچار پدیده AGING شده ، دچار تبله ، پوسته ، ترک نمیشود ، همچنین بر اثر U.V  دچار پدیده گچی شدن نمی گردد .

 

این پوشش ترکها و نقایص موجود در سطح را با توجه به ضخامت رنگ پوشانده ،  قابل شستشو بوده ، در صورت ایجاد هرگونه آلودگی شدید غیرقابل رفع با بارش های جوی جدید به راحتی با مواد شوینده قابل شست و شو با  آب تحت فشار بوده به شرط اینکه به سطح زیرین صدمه نزند می تواند آن را رفع نماید.

 

موارد کاربرد:

جهت رنگ آمیزی نماهای ساختمانی و مجموعه های صنعتی و پلایشگاهی مناسب بوده و قابل اجرا بر روی سطوحی مانند آرواز  ، سفال ، بلوکهای سیمانی ،  آجر ،  سیمان ، بتن ، ایرانیت  و کلیه سطوح فلزی میباشد.

 

 

 

اطلاعات فنی:

حالت ظاهری : ………………..مایع

فام : ……………………………سفید و الوان

وزن مخصوص :………………1.6. /1.4 گرم بر سانتیمتر مکعب

PH رنگ : ۸ الی ۸.۵

زمان خشک شدن سطحی:…….. حداکثر20  دقیقه

زمان خشک شدن عمقی :…….. حداکثر 1 ساعت

سختی : …………………..6  ساعت

 

تجهیزات مورد استفاده:

پیستوله ، غلتک ، ایرلس

 

شرایط محیطی:

این محصول را می‌توان در دمای ۱۰ تا ۳۵ درجه سانتیگراد روی سطوح خشک اجرا نمود .

 

آماده سازی سطح:

سطح مورد نظر ابتدا می بایستی کاملاً تمیز خشک و عاری از هر نوع آلودگی و گرد و غبار ، چربی باشد  (در صورتی که سر شوره زده باشند حتماً باید با استفاده از برس تمیز گردد، برای سطوح سیمانی  جهت تمیز کردن سطح میتوان از واتر جت استفاده نمود در صورت لزوم سطح را با استفاده از پرایمر مناسب ترمیم نموده تا سطحی کاملاً صاف و یکنواخت به دست آید ، در صورت وجود رنگ‌های کهنه آن  را سنباده زده و رنگ های پوسته شده را از روی صفحه پاک نموده و از پوسته نکردن مابقی رنگ مطمئن شوید.

 

روش اعمال:

 1. یک لایه از سیلر مخصوص را بر روی سطح مورد نظر اجرا نموده ، چراکه سیلر با نفوذ در تخلخل و ترکهای سطحی و پر کردن سطوح با قدرت جذب زیاد در مصالحی مانند گچ ، سیمان،  آجر،  آردواز ایرانیت های سیمانی و سطوح معدنی ، فلزی علاوه بر این که چسبندگی بسیار عالی برای لایه نهایی رنگ ایجاد نموده به دوام پایداری و افزایش کیفیت پوشش کمک می کنند
 2. قبل از استفاده رنگ کنید را به خوبی به هم بزنیم
 3. همچنین جهت رقیق سازی آن حداکثر به این ۵ درصد حجم رنگ آن را با حلال C330 رقیق نموده و سپس آن را بر روی سطح  اجرا نمایید .

 

نکات ایمنی:

این محصول بدون حلال بوده ، اما توصیه می شود در صورت تماس با پوست آن را با صابون و مقادیر زیاد آب شستشو داده و در صورت حساسیت و تحریک بیشتر پوست با پزشک مراجعه کنید.

 

شرایط نگهداری:

به مدت دو سال در محیط سربسته  خشک ، دور ازموزیک نور مستقیم خورشید با تهویه مناسب در دمای ۵ تا ۳۵ درجه سانتیگراد نگهداری شود.

از یخ زدگی رنگ جلوگیری گردد و بعد از مصرف رنگ درب ظرف آن را محکم ببندید